סגירה
אלימות

אלימות כדרך חיים

קותימן
קותימן מציג אלימות דרך אמנות

 

האלימות סובבת אותנו בכל רגע. היא מקיפה אותנו מהרגע שאנחנו יוצאים מהבית, בכבישים, בבתי-הספר ולעיתים, לצערנו, גם בתוך הבתים. האלימות בישראל הפכה להיות דרך חיים ולא גורם שיש להוקיעו מחיינו.

האלימות הפכה להיות גורם המניע את חיינו. הדיבור נעשה בצעקות, המגע הוא יותר אגרסיבי, והמונח “המתאים שורד” מקבל עיצוב יומיומי מחודש כ”החזק שורד”.

לעיתים לוקח זמן רב עד שאנחנו עוצרים לרגע ומצליחים לבצע רפלקציה על עצמנו, על הסובבים אותנו ועל החברה שלנו. לעיתים אנחנו זקוקים לאחרים שיעשו את הרםלקציה הזו בשבילנו. אחת מהדרכים המשקפות לנו את המצב אליו נקלענו הינה באמצעות התקשורת. בערוצי המדיה השונים אנחנו שומעים חדשות לבקרים על עוד מקרי אלימות. מספיק פשוט להריץ את מילות החיפוש “אלימות בבתי הספר” בכדי לקבל אוסף של כתבות מעודכנות על מקרים נוספים של אלימות, המתרחשת על בסיס יומיומי. דרך נוסף לבצע רפלקציה נמצאת באמנות, האמנות מאפשרת לנו לעצור רגע ולחשוב על השינויים שהתרחשו בחברה שלנו, איפה התחלנו, לאן רצינו להגיע, ולאן הגענו בפועל. אחד מהאמנים שנותן לנו רגע למחשבה הינו קותימן (Kutiman).

הוודיאו-ארט שקותימן מבצע בנוי ממקטעים של סרטונים שהועלו ע”י אנשים שונים בעולם ליוטיוב, הוא לוקח את הקטעים המקוריים ומייצר מהם מסר. במקרה הזה המשטרה היא “לתת רגע של מחשבה על האלימות בחברה הסובבת אותנו”.

השאלה שצריכה לעלות אצל כולנו, היא האם האלימות היא מושרשת בחברה ואנחנו צריכים להתמסר אליה, או שמה יש מקום לייצר “חברה מתוקנת” לא אלימה? האם אנחנו מטבענו מסוגלים בכלל להיות חברה לא אלימה או שמה הדבר טבוע בתוך הצופן הגנטי שלנו?

דביר קפלן

מורה, מחנך ומאמין אמיתי ביכולת של טכנולוגיה להעשיר את עולם החינוך והפדגוגיה במאה ה-21.
וכמובן, מחפש אנשים שיהיו שותפים לחזון.

Warning: printf(): Too few arguments in /home/dvirka5/public_html/dvirkaplan.com/wp-content/themes/nucleare/inc/template-tags.php on line 117

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/dvirka5/public_html/dvirkaplan.com/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273