סגירה

המדריך המלא להכנת הסמארטפון ללימודים – חלק ג: אפליקציות שימושיות

 

אפליקציות שימושיות

זהו אולי החלק החשוב ביותר במדריך. נכון אין כאן התייחסות ספציפית לפעילויות בכיתה ולחינוך, אבל יש כאן התייחסות לכל האפליקציות שלפי דעתי יכולות להיות שימושיות הן בעבודה והן בחיים בכלל. אתם מוזמנים להתקין ולהתנסות. וכמובן להגיב ולכתוב על ההתנסויות שלכם.

בשנה האחרונה הילד המשובח שלי מעיר אותי בדיוק בזמן לעבודה (אפילו שעה קודם 😉 אבל זה לא מפריע לי לכוון בכל זאת את השעון המעורר המופיע באפליקציה. השעון הינו בעל אופציות רבות ומשונות, ניתן לכוון שעונים מעוררים למספר מועדים בהתאם לימים השונים בשבוע, ניתן למנוע אפשרות של כיבוי השעון המעורר בכל דרך (למעט הוצאת הבטריה החוצה) והשיטה האהובה עלי ביותר… כיבוי האזעקה באמצעות פתרון תרגילים במתמטיקה, שרמת הקושי עולה בהם ככל שאני לוחץ על כפתור ה- הנמנמן/Snooze יותר פעמים. יעילות מובטחת.

רוצים להקליט את השיחות שאתם מבצעים עם הורים/תלמידים/הנהלה/משרד החינוך ועוד… אין שום בעיה האפליקציה למטה מאפשרת לכם לעשות זאת, זו זכותכם, בייחוד בעולם של תביעות ועורכי דין. שימו לב, ישנו קושי להקליט את השיחה משני צידי הקו ולכן בשיחות שאתם מעוניינים להקליט עדיף להעביר למצב “רמקול”. אני חייב לציין שהשתמשתי בכלי הזה מספר פעמים אל מול חברות הסלולר וכדומה, אבל האפליקציה יכולה להציל אותכם ממצבים רבים אחרים.

Anruf Aufzeichnen

גיבוי, גיבוי, גיבוי… תוכנת גיבוי לכל האס-אם-אסים שאתם שולחים. מומלץ ביותר, בייחוד למי שנוהג לאבד את הטלפון שלו באופן תדיר. האפליקציה מאפשרת להגדיר גיבויים בכל תדירות שתבחרו ואף להעלות את הגיבויים ל drive, dropbox, או לשלוח מייל אוטומטית לחשבון הג’ימייל שלכם. אצלי, עם מעל ל-3000 הודעות, ושיחות חשובות רבות, הכלי הזה הינו קריטי לעבודה תקינה.

נתקלתם במצב חירום בבית או בבית הספר, כל דבר שתעלו בדמיון שלכם, משריפה ועד להכשת נחש. האפליקציה הבאה תקשר אתכם למוקדי החירום השונים ואף תספק לכם הוראות הדרכה כיצד לפעול במצבי חירום שונים. נכון לא משתמשים באפליקציה הזו באופן תדיר, אבל מספיקה פעם אחת של מצב חירום בכדי שתגידו, “איך לא התקנתי את האפליקציה לפני המקרה”.

רוב הסמארטפונים בישראל מגיעים עם מערכת הפעלה מלאה בתוספות של החברות הסלולריות או של חברות הטלפון, כמו הדפדפן המובנה הבעייתי של סמסונג. אני ממליץ להחליף לאחד מהדפדפנים החינמיים הקיימים בשוק, וכאלה המאפשרים אופציות ניווט ונגישות רבות יותר, דפדפן הכרום ודפדפן הפיירפוקס. בגירסאות האחרונות דפדפן הפיירפוקס מציג יכולות מרשימות יותר של מהירות ותוספות, אבל למשתמש הממוצע, שני הדפדפנים יהיו מעולים.

למי שאין חשבון ג’ימייל, אז שיפתח עכשיו. האפליקציה של ג’ימייל בעדכונים החדשים שלה, מאפשרת עבודה יעילה ביותר, הסכנרון שלה עם אנשי הקשר, בעיקר אצל אנשים שהגדירו את חשבון הגוגל כחשבון המרכזי של הטלפון, מספק יכולות מעולות מבחינת סדר וארגון. ישנה עדיין בעיית תאימות קטנה במיילים הכתובים בעברית ובאנגלית ביחד, אבל למעט בעיה זו, מדובר בסוס עבודה בעל יכולות מרשימות המאפשרת להשתמש בכמעט כל האופציות הקיימות בגרסא השולחנית/ביתית של השירות.

Gmail
Price: Free

לפני מספר חודשים הייתי צריך לתרגם ספר מגרמנית במוזיאון יד ושם, לאחר שנאמר לי שתהליך תרגום נעשה בהתנדבות ולוקח מספר שבועות/חודשים, שלפתי את הסמארטפון, כיוונתי אל הטקסט המופיע בספר ובזמן אמת התרגום הופיע לי בעברית על גבי המסך, פלא טכנולוגי לכל הדעות. במספר דקות קראתי מספר עמודים בגרמנית והבנתי את רוב הטקסט.

אפליקציה זו מאפשרת לקרוא טקסט בזמן אמת (דרך המצלמה של הסמארטפון) ולתרגם אותו, בגירסא האחרונה ניתן לתרגם גם מעברית וערבית לשפות אחרות. מדהים!!! התרגום יכול להיות גם בהקלדה, באמצעות הקלטה או באמצעות תמונה קיימת של טקסט. מומלץ לכולם.

Google Übersetzer

התיישבתם לשיחת עומק עם תלמיד, עמית לעבודה או הילד שלכם. פתאום, הודעת וואטסאפ, sms או צלצול קוטעים את הקשר האנושי ביניכם. התסריט הזה אינו מופרך והוא קורה על בסיס יומי, אם לא שעתי. לשם כך מספר סטודנטים ישראלים מ IDC, התיישבו ויצרו אפליקציה אשר משיבה את התקשורת האנושית לפוקוס. האפליקציה מסוגלת לנתק את כל ערוצי התקשורת לזמן מוגדר מראש, כך שלא יפריעו לכם. היא מסוגלת לשלוח sms חזרה למתקשרים ועוד ועוד. אתם מוזמנים לנסות ולהתרשם.

ובינתיים אני אשאיר אתכם להרהורים עם הסרטון הבא:

Human Mode
Price: Free

מחפשים תרגום איכותי מעברית לאנגלית ולהיפך. מורפיקס פיתחו את האפליקציה המושלמת בשבילכם. מומלצת הן למורים ובעיקר לתלמידים ככלי למידה יעיל לשפה האנגלית.

רוצים לקחת רגע של הפסקה מהחיים ולשמוע תחנות רדיו ישראליות. תשבו על הדשא בהפסקה, שימו אוזניות ותקשיבו לרדיו. מומלץ גם בדרך לעבודה למי שעוברים בין תדרים בדרך, ככה שומעים באיכות מעולה איזו תוכנית בוקר או צהריים (בדרך חזרה) שאתם אוהבים.

The app was not found in the store. 🙁

אפליקציות ניווט ותחבורה

החלק הזה מיועד בעיקר למורי של”ח או לכל מורה ותלמיד שנהנים לטייל בארץ.

[stextbox id=”warning”]כל האפליקציות כאן דורשות שימוש ב GPS אז תדאגו להפעיל אותו לפני שאתם פותחים את אחת מהאפליקציות הבאות.[/stextbox]

האפליקציה הראשונה היא הפשוטה והיעילה ביותר שיש בתחום. יש כפתור אחד “הקלטה” לוחצים עליו ומתחילים ללכת במסלול, בסוף ההליכה/ריצה/רכיבה/טיול מפסיקים את ההקלטה שומרים ורואים את כל המידע על גבי המפה. ניתן בזמן אמת לראות איפה אתם נמצאים בשטח (הציל אותי יותר מפעם אחת בשבילים שנדדתי אליהם ללא מפה או הכנה). ומאפשר לכם לחזור על עקבותיכם ואפילו להעלות את המסלול לגוגל מפות ולשתף אותו עם כולם.

The app was not found in the store. 🙁

נו באמת, מי לא מכיר את וויז, האפליקציה ששינתה את פני התחבורה בישראל. אינספור הפעמים שבהם “כמעט” איחרתי להשתלמויות ברחבי הארץ בעקבות פקקים, נעלמו כלא היו בזכות האפליקציה ששינתה את המסלולים למהירים ביותר שיכולתי להגיע באמצעותם. היכולות המתקדמות לשתף את המיקום שלי ולשלוח אותו חסכו לי אינספור הסברים והוראות הגעה. האפליקציה מומלצת גם בכדי להדריך נהגי אוטובוס בהגעה לנקודות מוצא לטיולים ולמוסדות חינוך שונים. תדירות שימוש: יומית! נכון, שימוש אינטנסיבי באפליקציה מבטיח חוסר התמצאות במרחב וניוון מוחי, אבל גם שתגיעו לאן שאתם צריכים בזמן ולמקום הנכון.

אפליקציית המפות של גוגל הינה כלי חינוכי מעולה, למעט יכולות הניווט שהתווספו בגרסאות האחרונות, היא מציעה מפות מסוגים שונים, סנכרון עם מפות גוגל. כך שניתן לתכנן עם התלמידים סיורים, לדוגמא, סיור עירוני שתיכננתי עם תלמידי הומניסטיקה בירושלים, עבר בהצלחה, בזכות בנייה משותפת של המפה בכיתה, הערכת זמן הליכה (באמצעות אפשרות הניווט בהליכה אפליקציה) ממקום למקום ובסופו של דבר הוספת מידע על כל מקום עצירה. התלמידים פתחו טלפונים, ניווטו בעצמם וביצעו הדרכה בכל מקום בו עצרו על פי המידע שהזינו מראש.

האפליקציה שימושית ביותר גם למי שרק רוצה להגיע ממקום א’ ל-ב’, בייחוד עם השילוב של נתוני התחבורה הציבורית מהעדכון האחרון.

Moovit הינה האפליקציה למורה או תלמיד שנוהג להתנהל בתחבורה הציבורית, היא מאפשרת לראות בזמן אמת מתי האוטובוסים מגיעים, לראות אותם על גבי מפה ולתכנן באופן יעיל נסיעה עם מספר החלפות של קווים. כאשר אני מגיע לאזור המרכז אני מעדיף להשאיר את הרכב בבית ולהשתמש באפליקציה, אל תצאו מהבית בלעדיה.

אפליקציית “עמוד ענן” הינה אפליקציית חובה למורה המטייל. האפליקציה מאפשרת לנווט באמצעותה ולגלות נקודות עניין בהתאם למיקום הנוכחי שלכם.

אם אתם בטיול של”ח, סיירות או סתם סיור בגיאוגרפיה, האפליקציה הזו תשדרג את הטיול שלכם ותעזור לכם הן בניווט והן בהכרת השטח ונקודות עניין. חובה לנסות בזמן טיולים שנתיים, אתם תתפלאו כמה דברים מדהימים נמצאים לידכם.

אתם מוזמנים להגיב ולהציע אפליקציות נוספות שלפי דעתכם חסרות כאן.

את כל חלקי המדריך ניתן למצוא בקישורים הבאים:

חלק א’ חלק ב’ | חלק ג’ חלק ד’ חלק ה’ 

דביר קפלן

מורה, מחנך ומאמין אמיתי ביכולת של טכנולוגיה להעשיר את עולם החינוך והפדגוגיה במאה ה-21.
וכמובן, מחפש אנשים שיהיו שותפים לחזון.

Warning: printf(): Too few arguments in /home/dvirka5/public_html/dvirkaplan.com/wp-content/themes/nucleare/inc/template-tags.php on line 117

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/dvirka5/public_html/dvirkaplan.com/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273