סגירה

המדריך המלא להכנת הסמארטפון ללימודים – חלק ה: מאגרי מידע

זהו הגענו לחלק האחרון במדריך. החלק המתייחס למאגרי מידע שונים בתחום החינוך ובכלל. לאור העומס בחלקים האחרונים של המדריך, אני אשתדל לקצר ולהיות ענייני.

מאגרי מידע

OnYourWay, היא למעשה אפליקציה המכילה בתוכה את התנ”ך עם פירושים שונים, וכמו-כן כתבים יהודיים רבים נוספים. היא מומלצת במיוחד למורים ולתלמידים בתחום המקרא ומחשבת ישראל, אבל לא רק. אני מדי פעם מקיים שיעורי חינוך עם קטעים מפרשת השבוע, ניתן לקרוא את הטקסט דרך האפליקציה עם הפרשנויות והדבר מהווה פתח מעולה לדיונים עם התלמידים.

The app was not found in the store. 🙁

TED, מאגר מעולה של הרצאות מתחומים שונים וממיטב המרצים בעולם. בעזרת צוות מתנדבים מוכשר ניתן לצפות ברוב ההרצאות עם תרגום לעברית. מומלץ לצפייה בכדי להתעדכן בדברים החדשים המתרחשים בעולם, ובכלל, בכדי שיהיה לנו קצת חומר לצקת בתוך עצמנו, לפני שאנחנו שמים את עצמנו כלפיד לפני המחנה.

TED
Price: Free

נכון, טוויטר, היא אפליקציה לתקשורת בין אנשים, אבל משום מה זה לא ממש מצליח להמריא בארץ הקודש. ולכן החלטתי לשים אותה כאן, זאת משום שיש אנשי חינוך מרכזיים בארץ ובעולם שכן משתמשים באפליקציה וניתן להתעדכן דרכם בחידושים האחרונים בתחום החינוך ובתחומי ההוראה.

Twitter
Price: Free

האקדמיה ללשון העברית לא מפסיקה להפתיע ומביאה לנו אפליקציה המאפשרת להמיר מונחים מלעז (בכיתוב עברי) למונחים תקניים בעברית. אני תומך נלהב של האפליקציה ומשתמש בה באופן תדיר. חבל שעדיין לא קיימים בה את כל המונחים הטכנולוגיים העכשווים, אבל היא מספקת בשביל המשתמש הממוצע שמעוניין לדעת איך אומרים “אמביוולנטי” בעברית תקנית (רמז: דו…).

The app was not found in the store. 🙁

מכון אבני ראשה הוא אמנם מוסד הכשרה למנהלי בתי ספר, אבל הוא גם מקום הצובר ידע רב בתחום החינוך. למזלנו הם החליטו לפתח אפליקציה המאגדת את הידע החינוכי הרב שנצבר דרכם וכעת ניתן לגשת לסרטונים, מאמרים, סיפורי מקרה, כלים ועוד ועוד אפשרויות בתחומי ידע שונים. מומלץ ביותר לכל אוהבי החינוך וההוראה באשר הם אשר מעוניינים להרחיב את ידיעותיהם.

אפליקציה מעולה מבית היוצר של “הסדנא לידע ציבורי”, משמשת בעיקר מורים לאזרחות, אבל לא רק, מכילה מאגר של הצעות חוק בכנסת, נושאים העומדים לדיון ועוד אפשרויות רבות הנוגעות בפעילותו של בית המחוקקים. חובה לאנשי אזרחות ומפעילי מועדוני דיבייט.

The app was not found in the store. 🙁

למרות שהאפליקציה של כותר אינה מותאמת לסמארטפונים אלא רק לטאבלטים (עצוב מאוד מבחינתי), עדיין בחרתי לכלול אותה, וזאת משום שבתי ספר רבים משתמשים בשירותי מט”ח וזכאים להיכנס לספריית העיון וספריית ספרי הלימוד של כותר ולקרוא אונליין את הספרים ואף ליצור בתוכם פעילויות לתלמידים. מומלצת ביותר לבעלי טאבלטים, לכל השאר, אין למה להתקין.

אוקיי, זו האפליקציה שאני משתמש בה הכי הרבה למשך הזמן הרב ביותר. אפליקציה זו מאפשרת להזין כתובת של אתר אינטרנט ולקבל ממנו עדכונים באופן שוטף ומאיר עיניים. היא יעילה ביותר לאנשים הנוהגים לקרוא חדשות ועדכונים מעשרות אתרים בכל יום (יש גם כאלה). ניתן ליצור בה חלוקה יעילה לנושאים שונים ולהעביר בקלות את המקורות שהזנתם בין הנושאים השונים. פשוט תענוג להשתמש באפליקציה ובייחוד במנעד הרחב של האופציות שהיא מאפשרת. היא כיום האפליקציה המובילה בתחום (לאחר שגוגל סגרו את שירות ה RSS שלהם), ויש סיבות מדוע היא נמצאת במקום הראשון.

שמחתי לכתוב את המדריך כעזר לציבור המורים המדהים שאני מהווה חלק ממנו ואני מקווה שהצלחתי לעזור ולו במעט במבוך האינסופי של האפליקציות שקיימות בעולם החינוכי הטכנולוגי.

למי שהפסיד, אני ממליץ לקרוא גם את ארבעת החלקים הקודמים של המדריך. וכרגיל, אתם מוזמנים להשאיר בתגובות הערות, הארות ואפליקציות שאתם חושבים שטוב שמורים יסתובבו איתם בתוך הכיס.

את כל חלקי המדריך ניתן למצוא בקישורים הבאים:

חלק א’ | חלק ב’ | חלק ג’ | חלק ד’ | חלק ה’

דביר קפלן

מורה, מחנך ומאמין אמיתי ביכולת של טכנולוגיה להעשיר את עולם החינוך והפדגוגיה במאה ה-21.
וכמובן, מחפש אנשים שיהיו שותפים לחזון.

Warning: printf(): Too few arguments in /home/dvirka5/public_html/dvirkaplan.com/wp-content/themes/nucleare/inc/template-tags.php on line 117

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /home/dvirka5/public_html/dvirkaplan.com/wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1273